Jak spać sama?próbowałam różnych sposobów... - Pozostałe - Ciekawostki - Dojrzewamy.pl - portal młodych kobiet i nastolatków
Darmowe gry przegladarkowe

Jak spać sama?próbowałam różnych sposobów...

ale nic nie pomagalo poje sie ze to zostanie do konca zycia boje sie spać sama ponieważ kiedys oglondalam taki horror który utkwił mi w pamięci i od tej pory sie boje POMOCY!

Tematy: Co zrobić
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (10)

chwilę temu

gmich2 2019-08-12 14:45:16

Jesteś chyba bardzo młoda jak film potrafił tak bardzo ciebie przestraszyć. Wiem ,że to trudne dla ciebie ale musisz sobie wytłumaczyć że film to tylko fikcja. W filmie można pokazać wszystko , zależy to tylko od wyobraźni twórcy i możliwości technicznych. Myślę , że przez dłuższy czas powinnaś przed snem zrezygnować z oglądania filmów czy grania w jakieś ekscytujące gry . Musisz przed snem się wyciszać, być spokojna i opanowana. Fajnie jest poczytać sobie jakaś książkę jak to się mówi do poduszki. Czytanie wycisza , uspokaja i trochę wyzwala spanie. Życzę udanej walki z koszmarami.

Odpowiedz na ten komentarz

gchor2 2019-08-10 19:21:32

Widać z twojego opisu ,że film wywołał straszną traumę u ciebie. Mam nadzieję , że z biegiem czasu obrazy wywołujące twój lęk zatrą się znikną. Nie piszesz jak dawno miało miejsce ro traumatyczne zdarzenie ale myślę , że przede wszystkim nie należy w ciągu dnia o tym rozmyślać i się nie nakręcać. Przed snem raczej nie oglądaj niczego ani fajnego ani strasznego, nie graj w żadne gry, nie używaj internetu ani smartfona . Spać chodź wyciszona i spokojna a na dodanie sobie otuchy możesz gdzieś w kąciku postawić lampkę, która leciutko rozświetli pokój a nie będzie przeszkadzać. Możesz wspomóc się czymś ziołowym przed snem np. herbatką z melisy, która trochę uspokaja i wycisza. Warto w aptece zapytać o jakiś specyfik ziołowy, z pewnością farmaceuta doradzi coś odpowiedniego. Trzymam kciuki za spokojny sen.

Odpowiedz na ten komentarz

bobi57 2019-08-11 19:26:49

Jesteś zapewne bardzo młodą osóbką, stąd takie przeżycia jak sceny z horroru czy thrillera pozostawiają w twojej pamięci traumatyczne przeżycia z nimi związane. Nie wiem na ile potrafisz się przekonać, że to tylko filmowa fikcja, coś co nie wydarza się w naszym realnym świecie, ale powinnaś spróbować. Poza tym musisz zrezygnować z oglądania tego rodzaju filmów, zamiast tego obejrzyj jakąś fajną, rozluźniającą komedię lub ciekawy film dokumentalny. Dotyczy to przede wszystkim czasu przed snem. Zajmij się również jakimś ciekawym hobby, które oderwie cię od problemów dnia codziennego.

Odpowiedz na ten komentarz

moniab8 2019-08-13 20:08:54

Bardzo dobrym sposobem na szybkie zaśnięcie jest czytanie książki mi to pomaga. Ale możesz również napić się melisy lub gorącego mleka. Melisa uspokaja a mleko pomaga zasnąć. Kup sobie lampkę, tylko taką z małym światłem, żebyś mogła zasnąć. Przed spaniem obejrzyj jakąś śmieszną komedię lub puść sobie ulubioną swoją płytę z utworami spokojnymi i słuchaj przed snem.

Odpowiedz na ten komentarz

MADMAT 2019-08-14 15:31:38

Przede wszystkim a początek musisz przestać myśleć o tym filmie, wyrzucić go z pamięci, wmów sobie iż obraz, który pamiętasz, to tylko obraz, który został przez kogoś wymyślony, że w rzeczywistości on nie istnieje, jest nierealny. Możesz też o tym porozmawiać z koleżanką lub kolegą, po prostu wygadać się. takie wygadanie również może być dobrym pozbyciem się tego obrazu z Twojej pamięci. Najprościej mówiąc, musisz się tak czymś zająć, abyś nie miała ani chwili o tym myśleć. Jeśli to nie przyniesie efektu, to czeka Cię niestety wizyta u psychologa, który z pewnością Ci pomoże rozwiązać problem.

Odpowiedz na ten komentarz

fisherjk 2019-08-11 23:33:04

cześć, przeczytałem Twój post i wynika z niego, że jesteś osobą dosyć młodą, która ma traumatyczne wspomnienia po filmie. Sposobów jest kilka od np. od świecącej się w nocy lampki o ciepłym dyskretnym świetle, poprzez umieszczenie w pokoju legowiska swojego psa do spania w pokoju z drugą osobą np. z kimś z rodzeństwa. Oczywiście możesz też skorzystać z pomocy terapeuty aby przepracować temat, albo skorzystać z pomocy farmaceuty w nabyciu jakichś ziołowych preparatów odprężających. Możesz też celebrować rytuał, który kojarzy Ci się ze spokojem i przyjemnymi wspomnieniami.

Odpowiedz na ten komentarz

Rellan 2019-09-20 20:52:16

Miałam taki sam problem jak ty. Jeśli śpisz z jakąś osobą, po prostu ograniczcie wizyty i z czasem przestaniesz potrzebować drugiej osoby do spania. Chyba że nie znosisz spać przy całkowitej ciszy jak ja, w tym przypadku słuchaj radia na telefonie Polecam :) Zawsze przy nim zasypiam :D

Odpowiedz na ten komentarz

marcin102030 2019-08-12 20:29:22

A próbowałaś z kimś o tym porozmawiać? Czy twoi rodzice o tym wiedzą? Myślę, że warto by było opowiedzieć im o twoim problemie. Nie wiem czy to pomoże, ale może poproś rodziców żeby zostali z tobą w pokoju dopóki nie zaśniesz, dopiero potem zostaniesz w nim sama. Być może to pomoże ci się przełamać, jeśli uda ci się przespać całą noc i zdasz sobie sprawę, że nie było tak strasznie i jesteś w stanie pokonać swoje lęki.

Odpowiedz na ten komentarz

nionio 2019-08-11 06:41:24

Nie rozumiem, jak można bać się filmu? Przecież film to tylko film choćby najstraszniejszy. W trakcie filmu można się bać, ale po zakończeniu wraca normalne życie, w którym nie ma nic strasznego. Wszystkie strachy siedzą tylko w twojej głowie. Jeśli boisz się zasypiać, to niech ci rodzice kupią w aptece ziołowy środek uspokajający. Być może pomoże. Jak nie pomoże, to do psychologa będziesz musiała się udać.

Odpowiedz na ten komentarz

jj1976 2019-08-11 07:11:40

Cześć. Z popełnionych błędów ortograficznych sądzę że nie masz za dużo klas skończonych. Nie powinnaś oglądać filmów nieodpowiednich dla Twojego wieku bo właśnie tak się dzieje. Z pamięcią jest tak że z czasem zapomnisz złe sceny z tego filmu. Następnym razem unikaj i nie oglądaj takich filmów. Bywa że dorośli ich nie oglądają, to nie wstyd.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?





Twoja przeglądarka
blokuje reklamy


Drogi użytkowniku,
Dziękujemy Ci że nadal nas odwiedzasz. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Dzięki odblokowaniu adblocka jesteśmy w stanie nadal funkcjonować i pomagać naszej społeczności.

Dzięki za wsparcie!

To okno zostanie zakmięte za 10 sek