jest tutaj jakaś osoba która miała doświadczenia z ... - Piękno - Zdrowie - Dojrzewamy.pl - portal młodych kobiet i nastolatków
Darmowe gry przegladarkowe

jest tutaj jakaś osoba która miała doświadczenia z ...

depresja i chciałaby popisać? Chętnie się wyżale :)

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (9)

chwilę temu

fisherjk 2019-11-05 19:05:41

cześć, przeczytałem Twój post i rzeczywiście trudno dać Tobie jakąś super , radę. Znam kilka osób ze swojego otoczenia, które miały podobne problem. Rozwiązania były różne.Pierwsze klasyczne czyli praca z psychologiem i terapeutami - żmudna codzienna praca zakończona sukcesem po kilku latach. Druga metoda to znalezienie dla siebie pasji, czyli takiego zajęcia, które pochłonie nas w całości i da satysfakcję płynącą z pracy dla innych. I tutaj mój znajomy pracuje a Afryce i pomaga w nauce dzieciom z biednych krajów. Ciągle ma nowe wyzwania, problemy do rozwiązania - wada jest taka, że praktycznie nie ma wolnego czasu dla siebie i znajomych, nie mówiąc o życiu prywatnym ale jest szczęśliwy służąc innym. Inne przypadki mają podobne rozwiązania. Zatem próbuj.

Odpowiedz na ten komentarz

nionio 2019-11-05 07:51:24

Nie wiem, czy to dobry pomysł, żeby jedna osoba z depresją żaliła sie komuś, kto ma lub miał depresję. Będziecie się nawzajem dołować i nic dobrego z tego nie wyniknie. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z depresją będzie wizyta u lekarza specjalisty, który ma doświadczenie w tej materii i będzie umiał pomóc.

Odpowiedz na ten komentarz

krzysiuzaw 2019-11-05 20:52:35

dobrze, że przyznajesz się do stanu depresyjnego, są różne rodzaje i przyczyny. niestety nie jest to łatwy stan, życie jest smutne, szare każdego dnia, beznadziejne i nie widzisz żadnej nadziei, sensu życia. ten stan czasami pojawia się bez powodu, znudzenie, powtarzalność, monotonia? zanika impuls życiowy, siła do działania. niestety często potrzebna jest pomoc innej osoby i sama chęć poprawy osoby w tym stanie.

Odpowiedz na ten komentarz

frezja22 2019-11-05 20:51:02

Niekoniecznie każde obniżenie nastroju to depresja. Jeśli jednak uważasz, że depresja to Twój problem to konieczne będzie spotkanie ze specjalistą, być może będziesz musiała brać jakieś leki i to przez dłuższy czas. Uważam, że szukanie osoby, która również ma depresję nie jest dobrym problemem, bo tylko będziecie się wzajemnie nakręcać zamiast starać się z tego wychodzić.

Odpowiedz na ten komentarz

gmich2 2019-11-05 07:37:48

Na szczęście taki stan jak depresja mnie nie dotyczy ale znam osobę ,która na to cierpi. Jest to bardzo poważna choroba i niestety coraz bardziej dokucza ludziom młodym. Osoba którą znam ma depresje dwubiegunową i zupełnie z tym sobie nie radzi. Jest albo bardzo otwarta, rzutka i popełnia wtedy wiele życiowych błędów albo jest bardzo zamknięta, trudno do niej dotrzeć i jej psychika bardzo cierpi. Jeżeli ty czujesz ,że coś jest nie tak to radzę iść do lekarza. Choroba ta jest podstępna i sama sobie z nią nie poradzisz. Czym dłużej będziesz się zmagać z problemem sama to może być gorzej. Obecnie jest dużo środków farmakologicznych ,które naprawdę dają fajne efekty ale trzeba je brać za zgodą i pod kontrola lekarza. Pozdrawiam.

Odpowiedz na ten komentarz

MADMAT 2019-11-06 13:01:06

Mam dla Ciebie tylko jedną radę : jeśli masz ; jeśli podejrzewasz u siebie depresję jak najszybciej skontaktuj się ze specjalistą, może to być nawet lekarz (tylko dobry) pierwszego kontaktu, który odpowiednio Tobą pokieruje, Uwierz mi, a wiem to z doświadczenia, sama sobie z tym problemem nie poradzisz. Konieczni skorzystaj z pomocy medycznej i nie wstydź się, to choroba jak każda inna. Im szybciej zaczniesz działać tym lepiej.

Odpowiedz na ten komentarz

moniab8 2019-11-05 17:43:18

Z całą pewnością mojej znajomej w depresji pomogły metody wyciszania się, czyli po prostu medytacje. Ważne, żebyś umiała w zdrowy sposób łagodzić takie emocje, jak gniew, czy zniechęcenie. Medytacje sprawią, że poczujesz się o wiele lepiej i nie wpadniesz w euforię, a złe uczucia stracą na sile. Będziesz bardziej zrelaksowana i spokojniejsza.

Odpowiedz na ten komentarz

kasiennka25 2019-11-05 07:19:09

Doświadczenia nie mam, ale jeśli masz problem z depresją to uważam, że powinnaś zgłosić się do specjalisty. Depresja to choroba, z którą sama możesz sobie nie poradzić. To nie jest wstyd pójść do lekarza i szukać pomocy kiedy jest problem. Psycholog na pewno wysłucha cię i pomoże rozwiązać Twój problem.

Odpowiedz na ten komentarz

gchor2 2019-11-05 18:24:00

Zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest twoja rozmowa z osobą z depresją. Ty raczej potrzebujesz do rozmowy osobę ,która podniesie cię na ducha, pokaże ci ,że świat jest piękny i warto żyć. Nauczy cię jak panować nad swoimi emocjami , jak radzić sobie ze stresem i jak pokonywać przeszkody dnia codziennego. Każdy z nas na mniejsze czy większe problemy i musi sobie z nimi radzić bo życie jest dość skomplikowane. Musisz nauczyć się twardo stać na ziemi i nie dawać się przytłaczać różnym przeciwnością bo jak wiadomo z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Jeżeli uważasz ,że naprawdę sobie nie poradzisz to skorzystaj z pomocy specjalisty aby nie popaść w ta straszna chorobę jeszcze głębiej.

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.