Jest 10 listopada, a w sklepach już zaczęła... - Pozostałe - Ciekawostki - Dojrzewamy.pl - portal młodych kobiet i nastolatków
Darmowe gry przegladarkowe

Jest 10 listopada, a w sklepach już zaczęła...

się przedświąteczna gorączka. Co sądzicie o tak wczesnym pojawianiu się bożonarodzeniowych produktów, takich jak bombki, choinki, Mikołaje, gwiazdkowe edycje słodyczy itp.?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (9)

chwilę temu

marcin102030 2019-11-12 22:34:34

Ja uważam, że mniej więcej na 6 tygodni przed świętami, czyli w połowie listopada rozpoczęcie takiej świątecznej gorączki jest do zaakceptowania. Ludzie często chcą kupić prezenty dużo wcześniej aby nie biegać tuż przed świętami i móc w pełni skupić się na przygotowaniach np. dekoracji czy potraw. Natomiast nie akceptuje kiedy takie artykuły pojawiają się już w październiku, przed dniem Wszystkich Świętych. Dla mnie to niedorzeczne, ale kiedy dla przedsiębiorców liczy się tylko zysk to mamy sytuację jaką mamy.

Odpowiedz na ten komentarz

frezja22 2019-11-12 23:59:08

To oczywiście lekka przesada i myślę, że każdy tak myśli. Jeszcze mnóstwo czasu zostało do świąt, ale już reklamy są, bo przecież im dłużej trwa okres przedświąteczny tym więcej się sprzeda. Niedługo to reklamy przedświąteczne będą się zaczynały już w wakacje. No cóż, takie mamy czasy. Ja w sumie też już wybieram prezenty świąteczne, praktycznie wszystko mam już wybrane tylko muszę to zamówić.

Odpowiedz na ten komentarz

Rellan 2019-11-25 15:55:55

Ludzie to sępy. Dla nich święta, to wielka okazja by zarobić, więc ja się od dawna nie dziwię.

Odpowiedz na ten komentarz

bobi57 2019-11-11 19:30:37

Reklama dźwignią handlu, powiedziałoby się. Dla mnie to jest przerażające. Ale sklepy i sieci handlowe robią wszystko, by jak najszybciej i bez zbędnych przerw przyciągnąć do siebie rzesze klientów. Dla nich liczy się tylko obroty i rozwój biznesu. A dla nas, konsumentów to nieustanna zachęta do robienia zakupów. I tak jeszcze w październiku, tuż po zakończeniu sezonu szkolnych zakupów, sklepy od razu pomyślały o Wszystkich Świętych. A tuż po nich, tak jak piszesz, w sklepach zapanowała atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Okropność.

Odpowiedz na ten komentarz

Michu88bike 2019-11-12 06:51:34

Mówicie że to presja i okropność ale będąc przedsiębiorcami waszym celem nie byłby jak największe obroty? Tak działa zasada wolnego handlu, nawet w czerwcu jakiś sklep mógłby zrobić świąteczną wystawę chociaż to już karykaturalne. Nikt też nikogo nie zmusza do wydawania pieniędzy na niepotrzebne rzeczy bo to od konsumenta zależy czy przeznaczy pieniądze na dany produkt czy też nie. Uważam że nie ma nic złego we wczesnych świątecznych wystawach jednakże nie jestem ich wielkim zwolennikiem.

Odpowiedz na ten komentarz

gmich2 2019-11-13 12:30:08

Istotnie zamieszanie świąteczne już się zaczęło na całego. Jak mówi stare przysłowie " reklama dźwignią handlu " więc z jednej strony nie ma co się dziwić bo każdy chce sprzedać jak najwięcej. Ponieważ gusta ludzi są bardzo różne i jedni robią zakupy dość wcześnie a inni tuż przed świętami więc pewnie już teraz jakiś ruch w sprzedaży jest. Właściwie to wszystko naśladujemy z zachodu i czerpiemy wzorce. Wiele lat temu , kiedy nasze sklepy były jeszcze zupełnie puste, byłem w okolicach Wszystkich Świętych w Berlinie i zszokowały mnie sklepy pełne towaru właśnie świątecznego.Jak widać z tego takie praktyki są prowadzone od lat a my czerpiemy tylko z tych doświadczeń. Oczywiście według mnie jest to zbyt wcześnie i odbiera to trochę smaczek tych świąt, są zbyt opatrzone i tak jakoś normalnieją.

Odpowiedz na ten komentarz

paproszek 2019-11-13 20:16:03

Ja bardzo lubię te święta i zawsze na nie czekam ale przez to, że tak szybko pojawiają się w sklepach świąteczne gadżety i wystroje trochę to czekanie straciło smak. Świąteczne reklamy i kolędy puszczane w radiu powodują, że gdy nadchodzą właściwe dni świąteczne mam przesyt. Jak dla mnie cała ta świąteczna machina mogłaby się zacząć dopiero w grudniu - to i tak jest wystarczająco dużo czasu, żeby kupić prezenty.

Odpowiedz na ten komentarz

kasiennka25 2019-11-11 17:59:32

Strasznie nie lubię tego zamieszania przed świętami. Z jednej strony można wcześniej kupić prezenty dla bliskich na święta. Z drugiej strony powoduje to, że więcej wydajemy i jest taka presja dokonania zakupów. Uważam, że trochę za wcześnie pojawiają się w sklepach rzeczy świąteczne. W Lidlu jeszcze przed 1 listopada można było znaleźć mikołaje w czekoladzie. To zdecydowanie za wcześnie.

Odpowiedz na ten komentarz

moniab8 2019-11-13 22:35:08

Jeżeli święta kojarzą ci się przede wszystkim z nerwowym bieganiem po zatłoczonej galerii handlowej i robieniem zakupów, to czas to zmienić, ponieważ najważniejsza jest niepowtarzalna atmosfera świąt bożego narodzenia. Sam wystrój witryn sklepowych świątecznie przybranych to piękna rzecz ale nie warto skupiać się tylko na zakupach.

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.

Twoja przeglądarka
blokuje reklamy


Drogi użytkowniku,
Dziękujemy Ci że nadal nas odwiedzasz. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Dzięki odblokowaniu adblocka jesteśmy w stanie nadal funkcjonować i pomagać naszej społeczności.

Dzięki za wsparcie!

To okno zostanie zakmięte za 10 sek