Jak się przełamać, wziąć się garść i w... - Uczucia - Miłość - Pomocy - Dojrzewamy.pl - portal młodych kobiet i nastolatków
Darmowe gry przegladarkowe

Jak się przełamać, wziąć się garść i w...

końcu zagadać?
Cześć, od jakiegoś miesiąca lub 2 podoba mi się dziewczyna. Może warto też wspomnieć że ja mam 14 lat (jestem w ósmej klasie), a ona jest w 7, więc jest rok młodsza. Jest troszkę cicha, wydaje się być strasznie w moim guście, chociaż ani słowa z nią nie wymieniłem. No i chyba mi się spodobała. I tu właśnie pojawia się problem, bo jeśli chodzi o kontakty z ludźmi, to jestem strasznie nieśmiały, szczególnie jeśli chodzi o dziewczyny. Nigdy dobrego kontaktu z dziewczynami z klasy nie miałem i nie mam z poza klasy również. Nie wiem czy ta dziewczyna ma jakiegokolwiek fejsa albo coś w tym stylu, więc ta forma "zaczepienia" jej odpada, a było by mi łatwiej. Wspólnych znajomych zero, do jej klasy chodzi jeden chłopak którego znam, ale nie mam z nim zbytnio kontaktu. Próbuje już sobie wmówić, że to i tak bez sensu, ale myśli o niej nie potrafią wyjść mi z głowy. Stąd właśnie moje pytanie. Za wszystkie przydatne odpowiedzi szczerze dziękuję.

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (11)

chwilę temu

~Xxinka 2019-11-19 22:10:35

Jeśli ta dziewczyna coś dla Ciebie znaczy to musisz się odważyć zagadać, w przeciwnym razie nawet się nie poznacie. Musisz zrobić ten pierwszy krok... może na początku zacznij od hej jak będziesz ją mijać ( bardzo możliwe że poczujesz się w tym momencie dziwnie, możliwe też że ta dziewczyna ci odpowie). Potem jak ją spotkasz zapytaj się o cokolwiek... tematów jest przecież mnóstwo! Próbuj, bo pewnie warto :) powodzenia

Odpowiedz na ten komentarz

gchor2 2019-11-22 12:21:57

Jeżeli rozważyłeś już wszystkie możliwości wykorzystania jakiś znajomości aby dziewczynę poznać i okazuje się że ich po prostu nie masz to musisz to zrobić sam, osobiście. Wiem ,że osobą nieśmiałym i cichym może to sprawiać problem ale musisz się jakoś przełamać. Dobrym atutem jest to ,że chodzicie do jednej szkoły bo to sprawia że spotkanie na przerwie nie jest żadnym problemem. Może zacznij ot tego żeby posłać koleżance jakiś uśmiech, powiedz cześć, możesz zapytać o jakiegoś nauczyciela czy przedmiot. Pomału .małymi kroczkami musisz spowodować abyście trochę ze sobą zaczęli rozmawiać. Spróbuj bo do odważnych świat należy. Może okaże się ,że dziewczyna jest bardziej otwarta niż ci się wydaje i rozmowa rozkręci się bardziej niż myślisz. Odwagi, odwagi.

Odpowiedz na ten komentarz

krzysiuzaw 2019-11-22 19:53:36

niestety ale kiedyś zawsze musi być ten pierwszy raz, nawet jeśli jesteś nieśmiały. na znajomych nie licz, czasami pomogą a czasami więcej namieszają niż pomogą. szkoła to dość dobre miejsce na zaczepkę, poznanie. musisz zastanowić się tylko nad motywem, wybraniem odpowiedniego miejsca, czasu i tematu. może czytelnia, korytarz, sala gimnastyczna, stołówka, szatnia, zacznij od cześć i zapytaj ją o coś, zajęcia, nauczyciela, przedmiot, nawiąż dialog, bez tego nie da rady. najlepiej jeżeli zadziałasz właśnie ty. powodzenia.

Odpowiedz na ten komentarz

marcin102030 2019-11-22 20:32:51

Nie napiszę nic szczególnego, ale musisz się w końcu przełamać. Pomyśl, że jak nie spróbujesz to się nie dowiesz i będziesz miał o to żal do siebie przez długi czas. A jeśli rzeczywiście byłoby ci łatwiej nawiązać kontakt w mediach to mimo wszystko pójdź tym tropem. Porozmawiaj z tym kolegą z jej klasy nawet jeśli nie masz z nim stałego kontaktu. Zapytaj jak się nazywa, zapewne ma fejsa bo w dzisiejszych czasach kto go nie ma. Wygląd to jedno, ale żeby ją poznać naprawdę to musisz z nią zacząć rozmawiać. Powodzenia!

Odpowiedz na ten komentarz

frezja22 2019-11-22 22:14:02

Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Dziewczyna niewiele mówi i może się okazać, że jak zaczniecie rozmowę to nie będzie się kleić, nie będziecie mieli wspólnych tematów ani wspólnego poczucia humoru i po prostu nie będzie między Wami chemii. Tak więc nie nakręcaj się za mocno. Ale może się równie dobrze okazać, że jesteście dla siebie stworzeni i nie będziecie mogli skończyć rozmowy, ciężko będzie się Wam rozstawać. Może banalne, ale ja bym szukała okazji do zagadania poprzez przebywanie kiedy tylko się da w tych miejscach, w których ona jest. Jeśli się zdarzy tak, że będzie sama w okolicy to po prostu podejdź i spróbuj chociaż zacząć rozmowę. Najłatwiej chyba zacząć od jakiegoś pytania. Może pytanie o jakiegoś nauczyciela czy nie wie gdzie jest albo czy dziś są skrócone lekcje, czy był już dzwonek, bo nie słyszałeś itp itd. Jak odpowie to to skomentuj. Na początek wystarczy taka krótka rozmowa, potem zacznij jej po prostu mówić "cześć", bo już będziecie się znali. I tak małymi kroczkami zobaczysz jak to się potoczy.

Odpowiedz na ten komentarz

xx00 2019-11-19 18:58:42

Musisz odważyć się zagadac skoro zauważyłeś ta dziewczynę musi coś dla ciebie znaczyć. Jest cicha i może trochhe nieśmiała jak ty ale jesli cos z tego ma byc to ktos musi pierwszy przelamac lody. Na pewno ta dziewczyna nie jest tak wygadana jak inne na początku i trochę ciężko będzie rozmawiać ale przy bliższym poznaniu na pewno zobaczysz że to wartościowa dziewczyna i warto było spróbować. Mam nadzieję że się odwazysz i zrobisz ten pierwszy krok. :)

Odpowiedz na ten komentarz

moniab8 2019-11-22 23:11:02

Wystarczy tylko odrobina pewności siebie i pozytywne nastawienie. Możecie porozmawiać chociażby o nauczycielach, ulubionych przedmiotach czy planach dotyczących przyszłości zawodowej. Jeżeli macie wspólnych znajomych, wtedy zapytaj ich o zainteresowania twojej sympatii. Może w jakimś stopniu są one zbieżne z twoimi pasjami, a wtedy problem pod tytułem jak zagadać do dziewczyny przestaje istnieć.

Odpowiedz na ten komentarz

jj1976 2019-11-21 19:50:39

Cześć. Jesteście prawie w tym samym wieku,chodzicie do tej samej szkoły. Jest to dobre miejsce na poznanie się. Jeszcze jakieś kółko zainteresowań. Jest jeszcze miejsce zamieszkania może przez to lepiej pójdzie. Może mieszka blisko Twoich kolegów. Co do nieśmiałości to uważam że lepiej żałować że coś się zrobiło niż nie zrobiło. powodzenia i odwagi

Odpowiedz na ten komentarz

bobi57 2019-11-21 21:27:38

Tak jak piszesz to widać, że masz pewne wątpliwości czy ona ci się podoba. Przede wszystkim musisz się sam przekonać czy ona jest w twoim typie i czy naprawdę masz ochotę ją poznać i spotykać się z nią. Jak już nabierzesz takiej pewności to bez wątpienia będzie ci dużo łatwiej. Wtedy możesz na przykład na przerwie zagadać do niej na temat na przykład wspólnych nauczycieli, o jakiś śmiesznych wydarzeniach, których doświadczyłeś na lekcjach. Albo jeśli będziecie kończyli lekcje o tej samej porze, to wychodząc ze szkoły zapytaj ją czy możesz ją odprowadzić, jeśli masz po drodze do domu. Jeśli ona jest, jak piszesz, cicha, to zapewne też nieśmiała, dlatego powinieneś sobie przygotować parę tematów do rozmowy.

Odpowiedz na ten komentarz

fisherjk 2019-11-20 20:39:19

cześć, przeczytałem uważne Twój post i wydaje mi się, że bez zebrania się na odwagę nic z tego nie będzie. Skoro Ci na niej zależy to musisz znaleźć klucz dotarcia do niej. Musisz dyskretnie i delikatnie zorientować się co lubi, czym się pasjonuje, jacy są jej znajomi itd. Może uda Ci się wówczas znależć klucz do jej poznania. A jeśli nie to masz Mikołajki w najbliższym czasie i wówczas przygotuj dla niej drobną niespodziankę. Chyba czasem najprostsze metody są najlepsze.

Odpowiedz na ten komentarz

nionio 2019-11-21 13:51:00

Jeśli ty jesteś nieśmiały i ona również to tak możecie wiekami czekać na tę znajomość. Musisz zdobyć się na odwagę i po prostu do niej zagadaj. Jednak zrób to w takim miejscu, żeby nie było zbyt wielu ludzi dookoła. Ponieważ dodatkowi "gapie" będą stresować zarówno ciebie, jak i ją. Jesteście w podobnym wieku, więc zainteresowania możecie mieć podobne. Musisz się odważyć i zrobić pierwszy krok, bo jak nie ty to kto?

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?