Rok temu zerwała ze mna dziewczyna po 9...

miesięcznym związku. Rozmawiałem o tym z rodzicami ale nie byli przekonani i nie akceptują tego. Twierdzą ze to nie jest dziewczyna dla mnie. To prawda zraniła mnie wtedy ale teraz wsyztsko wróciło. Jestem pewny ze jest to dobra decyzja. I nie będzie czegoś takiego jak rok temu drugi raz. Rodzice totalnie tego nie akceptują i denerwują się jak o tym mówię. Jak ich przekonac? Mam 16 lat

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (2)

chwilę temu

Siema2 2023-04-25 09:20:53

Ile masz lat szukasz nowej dziewczyny

Odpowiedz na ten komentarz

bedykcp 2023-04-17 10:41:17

Cześć! Rozumiem, że masz problem z przekonaniem swoich rodziców, że Twoja była dziewczyna jest właściwą osobą dla Ciebie, mimo że zerwała z Tobą rok temu. Z pewnością jest to trudna sytuacja, ale pamiętaj, że Twoi rodzice zawsze chcą dla Ciebie jak najlepiej i starają się chronić Cię przed bólem i zawodem.

Może warto spróbować porozmawiać z nimi jeszcze raz i powiedzieć, że rozumiesz ich obawy, ale że w ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło i zastanowiłeś się nad sytuacją. Opowiedz im, co się zmieniło w Twoim życiu, jakie masz teraz plany i cele. Powiedz, że jesteś przekonany, że Twoja była dziewczyna jest odpowiednią osobą dla Ciebie i że nie będziesz powtarzał tych samych błędów, które popełniliście wcześniej.

Możesz też spróbować poprosić swoich rodziców o radę i wsparcie, zamiast próbować ich przekonać do swojego punktu widzenia. Zapytaj ich, jakie są ich obawy i na czym polega ich niechęć do Twojej byłej dziewczyny. Może uda Wam się znaleźć kompromis i wypracować wspólne rozwiązanie.

Pamiętaj, że Twoi rodzice chcą dla Ciebie jak najlepiej i zawsze będą się troszczyć o Twoje dobro. Staraj się słuchać ich argumentów i rozmawiać z nimi szczerze i spokojnie. Wspólnie uda Wam się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Powodzenia!

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.
ubezpieczenie szkolne