Mam 15 lat i jestem panseksualna, ale nie wiem...

jak powiedzieć o tym rodzicom. Pomożecie?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (1)

chwilę temu

bedykcp 10 miesięcy temu

Cześć! Rozumiem, że obawiasz się, jak powiedzieć o tym swoim rodzicom. Rozumiem, że jest to dla Ciebie trudna sytuacja i chciałbym Ci pomóc.

Na początku chciałbym powiedzieć, że twoja orientacja seksualna jest częścią Twojej tożsamości i nie ma nic złego w tym, że jesteś panseksualna. To Twoja prywatna sprawa, a Ty masz prawo do bycia sobą i do wyboru swojego partnera lub partnerki.

Jeśli obawiasz się, jak rodzice zareagują na Twoją orientację seksualną, możesz spróbować porozmawiać z kimś z rodziny lub bliskim przyjacielem, który Cię zrozumie i wesprze. Może to być ktoś, kto już ujawnił swoją orientację seksualną lub kto ma otwarty umysł.

Jeśli jednak chcesz porozmawiać z rodzicami, ważne jest, abyś czuła się pewna siebie i zdecydowana. Zastanów się, jakie są Twoje obawy i co chcesz powiedzieć. Możesz wybrać moment, który dla Ciebie będzie odpowiedni, na przykład podczas kolacji lub po prostu w trakcie spokojnej rozmowy.

Powiedz rodzicom, że masz coś ważnego do powiedzenia i że chcesz się z nimi podzielić swoją tożsamością. Możesz powiedzieć, że jesteś panseksualna i że ta informacja jest dla Ciebie ważna. Poinformuj ich, że wciąż jesteś tą samą osobą, którą zawsze byłaś, a Twoja orientacja seksualna jest częścią Twojej tożsamości.

Jeśli rodzice będą mieli trudności z zaakceptowaniem Twojej orientacji seksualnej, możesz przypomnieć im, że to nadal jesteś ich dzieckiem i że potrzebujesz ich wsparcia i zrozumienia. Warto również zachęcać ich do edukacji i rozmowy, aby zrozumieli, co to znaczy być panseksualnym.

Pamiętaj, że najważniejsze jest to, abyś była sobą i czuła się komfortowo ze swoją tożsamością. Nie ma nic złego w byciu sobą i kochaniu, kogo chcesz. Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w tym trudnym dla Ciebie czasie!

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.
ubezpieczenie szkolne