Mam, babcia I dziadek mnie biją I poniżają a...

tak zmarł parę miesięcy temu mam 13 lat co mam zrobić

Tematy: Depresja
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (1)

chwilę temu

bedykcp 2023-05-15 12:03:24

Najpierw chciałbym powiedzieć, że bardzo mi przykro słyszeć, że jesteś w takiej trudnej sytuacji. Nikt nie powinien doświadczać przemocy i poniżania w swoim własnym domu. Jestem tutaj, aby ci pomóc i podać kilka rad, które mogą ci się przydać.

Nie jesteś sam/a: Ważne jest, abyś zdał/a sobie sprawę, że nie jesteś sam/a w tej sytuacji. Przemoc domowa jest poważnym problemem, ale istnieją organizacje i specjaliści, którzy mogą ci pomóc. Nie wahaj się sięgać po pomoc.

Porozmawiaj z zaufaną osobą: W sytuacji, w której czujesz się zagrożony/a lub niedoceniany/a, ważne jest, abyś znalazł/a zaufaną osobę, z którą możesz podzielić się swoimi uczuciami i obawami. Może to być nauczyciel/ka, dorosły krewny, trener/ka, psycholog w szkole lub opiekun/ka w schronisku dla młodzieży. Powiedzenie komuś, kto jest odpowiedzialny i może ci pomóc, to ważny pierwszy krok.

Skontaktuj się z liniami pomocy: Wiele krajów posiada linie telefoniczne dla dzieci i młodzieży, gdzie możesz porozmawiać z wyszkolonymi specjalistami ds. przemocy domowej. Możesz opowiedzieć swoją historię i uzyskać niezbędną pomoc. Przedstawiamy numer telefonu dla młodzieży w Polsce: 116 111. To jest ogólnokrajowy numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Skonsultuj się z tymi specjalistami, którzy będą w stanie ci pomóc.

Zgłoś sytuację: Jeśli jesteś w niebezpieczeństwie lub uważasz, że twoje życie jest zagrożone, nie wahaj się skontaktować z lokalną policją. Opowiedz im o swojej sytuacji i poproś o interwencję. Przemoc domowa to poważne przestępstwo i policja jest odpowiedzialna za ochronę twojego bezpieczeństwa.

Wyszukaj wsparcie psychologiczne: Przeżywanie przemocy i traumy może mieć długoterminowe konsekwencje dla twojego zdrowia psychicznego. Warto skorzystać z usług psychologa lub terapeuty, którzy pomogą ci poradzić sobie z trudnościami emocjonalnymi, zrozumieć twoje uczucia i budować siłę wewnętrzną.

Pamiętaj, że nikt nie ma prawa cię krzywdzić ani poniżać. Wszystkie dzieci mają prawo do bezpiecznego i kochającego środowiska

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.
ubezpieczenie szkolne