hej co mam zrobić jeśli mój ojciec pije mnie...

dotyka a matka mi nie wierzy że on to robi, matka zaprzecza że ojciec jest alkoholikiem, jeśli ktoś mówi że on dużo pije tylko przytakuje, w domu musze sprzątać, gotować, a matka udaje że brat z siostrą wszystko robią, jeśli nie używam patelni a jest brudna matka gada że to ja jej nie umyłam ale ja jak coś smażę to używam oleju a na patelni są ślady po smalcu, często rodzina nie pozwoli zjeść mi obiadu, coraz częściej jestem zmęczona, ciągle ktoś z rodziny mnie wyzywa, poniża, mówi że do niczego się nie nadaję, jeśli ktoś chce odpowiedzieć na pytanie to bym prosiła żeby nie odpowiadać w ten sposób: porozmawiaj z kimś komu ufasz bo nie mam zaufanej osoby lub zgłoś to na policję.

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (2)

chwilę temu

bedykcp 3 miesiące temu

Rozumiem, że znalazłaś się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnego znęcania i nie czujesz się wspierana przez matkę. Chociaż nie jestem w stanie zastąpić wsparcia prawdziwej osoby, mogę dać kilka ogólnych wskazówek, które być może będą dla ciebie pomocne.

Szukaj wsparcia poza rodziną: Spróbuj skontaktować się z innymi zaufanymi dorosłymi, takimi jak nauczyciele, trenerzy, szkolny doradca lub pracownicy socjalni. Możesz też skonsultować się z lekarzem, który może pomóc zasugerować odpowiednie kroki.

Skorzystaj z zasobów online: Istnieje wiele organizacji i linii wsparcia online, które mogą pomóc osobom w trudnych sytuacjach rodzinnych. Możesz poszukać takich organizacji, które oferują pomoc dla osób doświadczających przemocy domowej lub mających problemy związane z alkoholem.

Zachowaj bezpieczeństwo: Jeśli czujesz się zagrożona fizycznie, staraj się utrzymać dystans od ojca i poszukaj miejsc w domu, gdzie możesz czuć się bezpiecznie. Jeśli sytuacja staje się niebezpieczna, skontaktuj się z odpowiednimi służbami ratunkowymi.

Dbaj o swoje potrzeby: Staraj się znaleźć czas i przestrzeń dla siebie, gdzie możesz odpocząć i zrelaksować się. Może to być czytanie, pisanie w dzienniku, słuchanie muzyki lub uprawianie jakiegoś hobby. To ważne, abyś dbała o swoje emocje i dobre samopoczucie, nawet w trudnych warunkach.

Szukaj wsparcia emocjonalnego: Rozmawianie z kimś, kto cię zrozumie i będzie cię wspierał emocjonalnie, może być bardzo pomocne. Możesz rozważyć udział w grupie wsparcia dla osób w podobnych sytuacjach lub skonsultować się z psychologiem, który pomoże ci poradzić sobie z trudnościami.

Pamiętaj, że te wskazówki mają charakter ogólny, a sytuacja każdej osoby może być inna. Jeśli sytuacja staje się niebezpieczna lub czujesz się w zagrożeniu, ważne jest, aby skontaktować się z odpowiednimi służbami, takimi jak policja lub specjalistyczne organizacje zajmujące się przemocą domową.

Odpowiedz na ten komentarz

bedykcp 3 miesiące temu

Osobiście polecam https://116111.pl jeśli boisz się lub wstydzisz zadzwonić to jest możliwość czatowania z psychologiem / konsultantem. Serio jest to bardzo komfortowa opcja kontaktu i szukania pomocy lub napisz do nas: [email protected] a pomożemy Ci abyś była bezpieczna, nie można zostawić tak tej sytuacji.

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.
ubezpieczenie szkolne