Jak wybrać dobry ośrodek kolonijny? Kieruj się tymi kryteriamiJesteś organizatorem turystyki dziecięcej i młodzieżowej i chcesz uzupełnić swoją ofertę o nowy ośrodek kolonijny? Najważniejsze jest to, aby dane miejsce gwarantowało wysoki standard pobytu, a przy tym było atrakcyjnie zlokalizowane. Dziś młodzi ludzie, a także ich rodzice, miewają dość wygórowane oczekiwania względem chociażby klasy pokojów, łazienek oraz zaplecza sportowo-rozrywkowego. W tym artykule omawiamy podstawowe kryteria, jakimi należy się kierować chcąc wybrać naprawdę dobry ośrodek kolonijny.

Lokalizacja


Nawet najnowocześniejszy i najbardziej luksusowo wyposażony ośrodek kolonijny nie przyciągnie młodych ludzi, jeśli jest położony w mało atrakcyjnym turystycznie regionie Polski. Warto zatem skupić się na lokalizacji ośrodka.


Tutaj ważna wskazówka: dobrym pomysłem będzie uzupełnienie swojej oferty o ośrodek kolonijny znajdujący się w innym regionie niż wybrzeże Bałtyku, Mazury czy Podhale. Na popularności zyskują dziś takie lokalizacje, jak chociażby Górny czy Dolny Śląsk – ich zaletą jest to, że tworzą idealne warunki do aktywnego wypoczynku i organizowania atrakcyjnych wycieczek, co z kolei pozwala młodym ludziom lepiej poznać nasz kraj.


Standard ośrodka


Minęły czasy, gdy wyjazd na kolonie był dla młodych ludzi atrakcją samą w sobie. Dziś nawet uczniowie podstawówki zwracają uwagę na standard ośrodka kolonijnego, oczekując takich „luksusów”, jak prywatna łazienka w pokoju czy bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne.


Zwróć więc uwagę na to, czy ośrodek jest nowocześnie urządzony, czy regularnie przechodzi remonty i czy zapewnia młodzieży odpowiednio wysoki standard (najlepiej hotelowy).


Zaplecze sportowe


Na koloniach ważny jest ruch, a żeby zachęcić do niego młodych ludzi, to konieczne jest udostępnienie im atrakcyjnych terenów do uprawiania sportu – nie tylko na zewnątrz, ale też pod dachem. Zwróć więc uwagę, czy dany ośrodek kolonijny oferuje nowoczesne boiska sportowe oraz różnego rodzaju urządzenia animacyjne.


Atrakcje na terenie ośrodka


Obecnie nikogo nie dziwi już, że ośrodki kolonijne zapewniają młodym ludziom takie atrakcje, jak chociażby baseny, sale zajęciowe, piękne tereny zielone, doskonale wyposażone świetlice czy nawet sale treningowe. Tego oczekują dzieci, rodzice, ale też sami organizatorzy kolonii, którzy chcą wzbogacić swoją ofertę o np. imprezy tematyczne.


Doświadczenie w obsłudze grup zorganizowanych


Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży to dość specyficzna forma działalności turystycznej. Od ośrodka kolonijnego należy oczekiwać nie tylko odpowiedniego zaplecza, ale też urozmaiconego, jakościowego wyżywienia czy skrupulatnego dbania o kwestie bezpieczeństwa.  Warto zatem upewnić się, że dany ośrodek rzeczywiście ma doświadczenie w goszczeniu grup kolonijnych, a jeszcze lepiej, gdy się w tym specjalizuje.


Ten ośrodek kolonijny możesz zarezerwować w ciemno


Jeśli nie chcesz popełnić błędu przy wyborze nowego ośrodka kolonijnego i zależy Ci na nawiązaniu długofalowej współpracy, a przede wszystkim na zadowoleniu kolonistów, to postaw na OW Relaks Międzybrodzie.


Ten renomowany, doskonale oceniany ośrodek kolonijny, mieści się w Międzybrodziu Żywieckim, na brzegu Jeziora Międzybrodzkiego i u podnóża Góry Żar. Jest to wyjątkowo atrakcyjna, a przy tym nieoczywista lokalizacja, która może stać się hitem Twojej oferty kolonijnej.


Relaks Międzybrodzie od ponad 10 lat organizuje kolonie, obozy, zielone szkoły i inne imprezy młodzieżowe, tylko w ciągu roku goszcząc ponad 4000 dzieci. Tak duże doświadczenie przekłada się na najwyższy profesjonalizm współpracy z organizatorami kolonii.


Ośrodek wyróżnia się bardzo wysokim, hotelowym standardem, oferując przy tym mnóstwo atrakcji dostępnych dla młodych ludzi. Warto tutaj wymienić chociażby:  • Baseny letnie;

  • Boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki;

  • Boisko rekreacyjne do piłki nożnej;

  • Sale wykładowe, świetlicowe i zajęciowe;

  • Urządzenia animacyjne;

  • Czynny zimą wyciąg narciarski;


Więcej powodów, dla których warto nawiązać współpracę z ośrodkiem kolonijnym Relaks Międzybrodzie, przeczytasz w artykule na stronie https://miedzybrodzie.net.pl/sprawdzony-osrodek-kolonijny.

ubezpieczenie szkolne