Sprawdzone pomysły na prezent dla dziewczynki

Mikołajki, święta Bożego Narodzenia, urodziny, Dzień Dziecka – to najczęstsze okazje, podczas których wręcza się dzieciom prezenty. Poniżej zaprezentowane są sprawdzone pomysły na podarunki dla dziewczynek. Oto 7 najlepszych propozycji.


  1. Lalki


Większość dziewczynek uwielbia lalki – zarówno małe laleczki, szmacianki i bobasy, jak i modne barbie. Szeroki wybór lalek dla dzieci można znaleźć na https://brykacze.pl/lalki-i-akcesoria-dla-dzieci-22. Kupując lalkę dla dziewczynki, warto zadbać o to, by była dopasowana do jej wieku. Dla dziewczynki w wieku niemowlęcym najlepszym wyborem jest szmacianka, natomiast 10-latka bardziej ucieszy się, gdy otrzyma lalkę Monster High. Prócz lalki można wręczyć dziewczynce zestaw akcesoriów do zabawy.

  1. Wózek dla lalek


Dziewczynki mają silną potrzebę opiekowania się i zajmowania innymi. Z tego powodu kilkulatki uwielbiają zabawę wózkiem dla lalek. Mogą bawić się nim zarówno w domu, jak i zabierać w nim ulubione lalki na spacery po parku. Różnego rodzaju wózki można znaleźć na https://brykacze.pl/wozki-dla-lalek-23.

  1. Akcesoria kuchenne


Kilkulatki często zapraszają rodziców i koleżanki na przyjęcia na niby. Aby je przygotować, potrzebne są im zabawkowe akcesoria kuchenne. Zestaw filiżanek, talerzyków i sztućców sprawi, że każde przyjęcie w dziecięcym pokoju będzie niesamowite.

  1. Pluszowe maskotki


Misie, pieski, kotki, myszki lub inne zwierzątka wykonane z pluszu są uniwersalnym prezentem zarówno dla najmłodszych dziewczynek, jak i nieco starszych. Dzieci uwielbiają przytulać pluszaki oraz zabierać je ze sobą na spacery i wycieczki. Ponadto chętnie przytulają się do nich w czasie snu.

  1. Kredki i kolorowanki


Książeczki z obrazkami do kolorowania są jednym z najtańszych prezentów, jakie można przygotować dla dziewczynki, jednak jednocześnie sprawiają mnóstwo radości. Wiele kilkulatek uwielbia kolorować, dlatego zestaw składający się z kolorowanki i kredek z pewnością przypadnie im do gustu.

  1. Puzzle


Puzzle są jedną z najbardziej rozwijających zabaw dla kilkuletnich dziewczynek. Układanie obrazków z wielu elementów uczy spostrzegawczości i logicznego myślenia. Dla dziewczynek można wybierać puzzle z księżniczkami, zwierzątkami czy postaciami z bajek (np. z Kubusiem Puchatkiem, Jelonkiem Bambi). Powinno się pamiętać o dostosowaniu poziomu trudności puzzli do wieku dziecka.

  1. Książeczki z bajkami


Jest to ponadczasowy prezent dla każdej dziewczynki. Aby sprawić jej wiele radości, powinno się wybrać książeczkę z bogatymi ilustracjami.