Telefony

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Obywatelskich

Jeśli masz problem, z którym sobie nie radzisz i nie wiesz, do kogo zwrócić się o pomoc, zadzwoń pod numer
Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12
Na ten numer dodzwonisz się bezpłatnie z każdego telefonu stacjonarnego oraz za pośrednictwem strony: www.oddzwon.pl

Od poniedziałku do piątku od godziny 8.15 do 20.00 dyżurują specjaliści, czekający właśnie na Twój telefon, jeśli: - przeżywasz smutek, lęk, osamotnienie; - nie radzisz sobie z konfliktem w Twojej rodzinie; - masz problemy w relacjach z rówieśnikami; - masz trudności w nauce; - ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc. Jeśli zadzwonisz na ten numer w godzinach nocnych, możesz przedstawić swój problem i pozostawić numer telefonu, a następnego dnia na pewno oddzwonimy.

Pamiętaj, nie jesteś sam, możesz liczyć na pomoc życzliwych Ci osób! Więcej na: http://www.brpd.gov.pl/detail.php?recid=729


Unijny numer telefonu zaufania oraz pomoc dla Dzieci i Młodzieży Porozmawiamy z Tobą o każdym problemie, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Jeśli nie wiesz do kogo się zwrócić, zadzwoń do nas na 116 111. Nie ma problemów ważnych i nieważnych – możesz zadzwonić w każdej sprawie, która jest dla Ciebie trudna.

- Czujesz się samotny/a, przygnębiony/a? - Nie dogadujesz się z rówieśnikami? - Sądzisz, że rodzice Cię nie rozumieją? - Ktoś Cię niesprawiedliwie ocenia lub traktuje? - Ktoś Cię szantażuje, zastrasza, stosuje wobec Ciebie przemoc? - Ktoś dotyka Cię tak, jak sobie tego nie życzysz? - Martwisz się, że nie poradzisz sobie z jakimiś problemami?

We wszystkie dni robocze, od poniedziałku do soboty, w godzinach 12:00 - 20:00 czekamy na Twój telefon. Nie będziemy Cię oceniać, ani pouczać. Wysłuchamy Twojego problemu i razem z Tobą zastanowimy się nad najlepszym rozwiązaniem problemu!

Anonimowo - Dzwoniąc do nas nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania. Bezpłatnie - Połączenie z numerem 116 111 jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych. Chętnie - Jesteśmy gotowi rozmawiać z Tobą o każdej ważnej dla Ciebie sprawie. Jeśli będzie Ci to potrzebne, możemy umówić się na kolejną rozmowę. Dyskretnie - Wszystko o czym nam powiesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz nas o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – zajmiemy się tym.

Więcej na: http://www.116111.pl/


Cyberprzemoc

Helpline; www.helpline.org.pl; 800 100 100.
Helpline to miejsce, którego celem jest pomoc młodym Internautom w sytuacjach zagrożenia w Internecie oraz podczas korzystania z telefonów komórkowych. Znajdziesz tu porady na temat zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom, a także informacje o sposobach postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Z numerem 800 100 100 można połączyć się bezpłatnie z każdego telefonu stacjonarnego oraz z telefonów komórkowych (poza siecią Play) i działa od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-17:00.


Dojrzewanie

Grupa Ponton: www.ponton.org.pl; (22) 635 93 92.
Grupa Ponton to młodzi specjaliści, którzy pomogą Ci w sprawach dojrzewania, seksualności oraz antykoncepcji. Doradcy Pontonu potrafią rozmawiać z młodymi ludźmi o wszystkim co dotyczy rozwoju seksualnego, bez skrępowania. Grupa Ponton prowadzi płatny telefon zaufania pod numerem warszawskim (połączenie jest płatne według stawki operatora) czynny w piątki, w godzinach 16:00-20:00.


Przemoc w rodzinie

Niebieska linia 801 12 00 02.
Tu możesz zadzwonić jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie lub znasz kogoś kto doświadcza takiej przemocy w domu. Połączenie z numerem Niebieskiej Linii jest płatne za pierwszy impuls według stawki operatora. Telefon czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-22:00 oraz w niedziele i święta w godzinach 8:00-16:00.


Narkotyki

Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania - 801 199 990.
Pod tym numerem telefonu otrzymasz pomoc oraz wsparcie jeśli Twoim problemem są narkotyki i uzależnienia od narkotyków. Pod numer 0 801 199 990 możesz zadzwonić jeśli problem dotyczy Ciebie lub jeśli martwisz się, że ktoś Ci bliski ma problem z narkotykami. Telefon jest czynny codzienne od 16:00 do 21:00. Całe połączenie płatne 35 gr.


Infolinia Stowarzyszenia KARAN - 800 12 02 89.
W infolinii otrzymasz pomoc oraz wsparcie jeśli Twoim problemem są narkotyki i uzależnienia od narkotyków. Pod numer 800 12 02 89 możesz zadzwonić jeśli problem dotyczy Ciebie lub jeśli martwisz się, że ktoś Ci bliski ma problem z narkotykami. Połączenie jest bezpłatne. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-17:00.

ubezpieczenie szkolne